Niniejsza witryna informuje o takich rzeczach jak nauka języków, kursy językowe, szkoła językowa. Dowiesz się tutaj więcej o takich rzeczach jak sita, langmaster, metoda callana i wiele więcej. Oprócz tego w naszym serwisie publikujemy wiadomości z zakresu nauki języków oraz kursów językowych.

Nauka języków

Język ojczysty
Nauka języków obcych
Nauczanie języków
Nauczanie języków - Polityka
Nauczanie języków - Działalność
Nauczanie języków - Fundusze
Jak skutecznie nauczyć się języka?
Jak się uczyć słówek
Jak wybrać szkołę językową?
Kursy językowe
Naucz się sam!
Jak zmotywować dziecko?
Nauka za granicą
Nietypowe metody nauki języków obcych
Certyfikaty
System Sita
Word4u - codzienny angielski mailem
Metody nauki języków obcych
Moda na języki
Języki obce dla dzieci?
Kursy intensywne czy tradycyjne?
KET (Key English Test)
PET (Preliminary English Test)
FCE (First Certificate in English)
CAE (Certificate in Advanced English)
CPE (Certificate of Proficiency in English)
ESOL (English for Speakers of Other Languages)
SESOL (Spoken English for Speakers of Other Languages)
SET (Business Spoken English Test)
EBC (English for Business Communications)
KID1 i KID2 (Pierwszy i drugi poziom kompetencji w języku niemieckim)
ZD (Zertifikat Deutsch)
Mittelstufe
Diplom Wirtschaftssprache Deutsch
Nivel Inicial
Nivel Intermedio
Nivel Superior
CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera)
Język rosyjski na co dzień
Język rosyjski w biznesie
LangEffect.pl - uczymy się słówek przez Internet
Ogólnie o języku angielskim
Gramatyka w języku angielskim
Historia i rozwój języka Angielskiego
Odmiany języka Angielskiego
O czym pamiętać na egzaminie ustnym
Dlaczego język angielski?
Język angielski metodą Helen Doron

polecamy również:

Atrakcje Poznania

Meble furniture

Materiały ścierne

Meble bazaMetody nauki języków obcych


Nauka języków jest czymś, co możesz robić przez całe życie - nigdy nie jesteś zbyt młody lub zbyt stary, żeby uczyć się języków obcych! Uczenie się nowego języka jest zawsze wyzwaniem, jeśli jednak podejdziesz do niego w odpowiedni sposób, przyniesie Ci wiele radości i dostarczy poczucia głębokiego zadowolenia. Da Ci praktyczną umiejętność, która pozwoli Ci docenić inne kultury, zwiększyć szanse na lepszą pracę i sprawić, że podróże sprawiać Ci będą więcej przyjemności.

Oto kilka głównych zasad podpowiadających, w jaki sposób i gdzie uczyć się języka obcego:

  • Skorzystaj z kursu samodzielnej nauki: może się on składać z płyt CD, kaset wideo lub kaset magnetofonowych, jak również z książek i zeszytów ćwiczeń. Możesz realizować kurs krok po kroku i oceniać swoje postępy w nauce. Kursy większości języków dostępne są w księgarniach i bibliotekach.
  • Telewizja i radio: wiele stacji oferuje kursy językowe w telewizji lub w radiu.
  • Przeglądaj Internet: pojawia się coraz więcej adresów internetowych oferujących lekcje języków obcych, często z wykorzystaniem dźwięku i filmów.
  • Ucz się przy pomocy nauczyciela: w większości miejsc w Europie znaleźć można kursy języków obcych dla dorosłych, oferowane zarówno przez sektor publiczny, jak i prywatny. Zajęcia często odbywają się wieczorami. Dzięki tej metodzie będziesz miał przyjaciół, którzy będą Cię wspierać, oraz nauczyciela, który będzie Cię prowadził.
  • Ucz się w pracy: coraz więcej pracodawców zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że znajomość języków obcych jest niezbędna dla powodzenia ich biznesu. Wiele przedsiębiorstw oferuje darmowe lekcje języków lub dopłaty do nich oraz/lub czas wolny na naukę podczas pracy.
  • Kursy zagraniczne: wiele szkół językowych i instytutów kulturalnych organizuje kursy w krajach, gdzie mówi się językiem, którego się uczysz.
Oczywiście, możesz połączyć kilka lub wszystkie te metody lub korzystać z różnych sposobów nauki języka, w zależności od stylu, który wolisz, oraz od takich czynników jak to gdzie mieszkasz (np. czy niedaleko prowadzony jest kurs danego języka), ile masz czasu, jakie języki Cię interesują, dlaczego chcesz się nauczyć danego języka.

Pamiętaj, że przy nauce języka obcego bardzo ważna jest:

Ciekawość: jeśli interesujesz się językami jako takimi, w tym swoim własnym językiem, nauka języka obcego przyjdzie Ci z łatwością.

Chęć komunikowania się: nie ważne czy rozumiesz każde słowo, które słyszysz lub czytasz, lub czy Twoja gramatyka nie jest doskonała. Najważniejsze jest rozumienie tego, co ludzie mają na myśli, i aby oni rozumieli Ciebie.

Jeśli nigdy wcześniej nie uczyłeś się obcego języka: nie martw się! Każdy może to zrobić! Jeśli jednak znasz już jakiś język obcy, z pewnością opanowałeś różne techniki nauki, które możesz zastosować do poznawania nowego języka. Znajomość - nawet mała - łaciny lub starożytnej greki może być również przydatna.

Od Ciebie samego zależy, jak szybko będziesz się uczyć, jednak pomocne jest wyznaczenie sobie regularnej pory codziennie lub w tygodniu na naukę języka. Poświęcając 2 - 4 godzin tygodniowo możesz szybko poczynić duże postępy.

Jednak cierpliwość jest bardzo istotna. Niektóre rzeczy możesz opanować bardzo szybko, jednak nie można nauczyć się języka w czasie kilku tygodni, niezależnie od tego, co mówią niektóre ogłoszenia!

Sprawdzaj swoje postępy. Wiele kursów zawiera testy, które pomogą Ci sprawdzić, czego się już nauczyłeś, i znaleźć rzeczy, na których poznawaniu musisz się jeszcze skupić.

Korzystaj ze wszystkich możliwych źródeł. Możesz robić wiele rzeczy, aby utrwalić to, czego się już nauczyłeś, na przykład czytać gazety, słuchać zagranicznych stacji radiowych lub oglądać firmy w oryginalnej wersji językowej.

Nie bój się wypróbowywać swojej znajomości nowego języka. Możesz odnaleźć ludzi, którzy mówią językiem, którego się uczysz, albo wymieniać listy lub e-maile z kimś z zagranicy.

Spróbuj wyjechać, choćby na kilka dni, do kraju, w którym mówi się językiem, którego się uczysz - i gdy tam będziesz, korzystać z każdej okazji, aby ćwiczyć język.

I najważniejsza rada ze wszystkich: każdy uczy się inaczej, więc wypróbuj kilka różnych metod i sprawdź, która z nich jest najlepsza dla Ciebie.

C 2006 PORTADA.Pl, All Ri ghts Reserved | kontakt | strona główna