Niniejsza witryna informuje o takich rzeczach jak nauka języków, kursy językowe, szkoła językowa. Dowiesz się tutaj więcej o takich rzeczach jak sita, langmaster, metoda callana i wiele więcej. Oprócz tego w naszym serwisie publikujemy wiadomości z zakresu nauki języków oraz kursów językowych.

Nauka języków

Język ojczysty
Nauka języków obcych
Nauczanie języków
Nauczanie języków - Polityka
Nauczanie języków - Działalność
Nauczanie języków - Fundusze
Jak skutecznie nauczyć się języka?
Jak się uczyć słówek
Jak wybrać szkołę językową?
Kursy językowe
Naucz się sam!
Jak zmotywować dziecko?
Nauka za granicą
Nietypowe metody nauki języków obcych
Certyfikaty
System Sita
Word4u - codzienny angielski mailem
Metody nauki języków obcych
Moda na języki
Języki obce dla dzieci?
Kursy intensywne czy tradycyjne?
KET (Key English Test)
PET (Preliminary English Test)
FCE (First Certificate in English)
CAE (Certificate in Advanced English)
CPE (Certificate of Proficiency in English)
ESOL (English for Speakers of Other Languages)
SESOL (Spoken English for Speakers of Other Languages)
SET (Business Spoken English Test)
EBC (English for Business Communications)
KID1 i KID2 (Pierwszy i drugi poziom kompetencji w języku niemieckim)
ZD (Zertifikat Deutsch)
Mittelstufe
Diplom Wirtschaftssprache Deutsch
Nivel Inicial
Nivel Intermedio
Nivel Superior
CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera)
Język rosyjski na co dzień
Język rosyjski w biznesie
LangEffect.pl - uczymy się słówek przez Internet
Ogólnie o języku angielskim
Gramatyka w języku angielskim
Historia i rozwój języka Angielskiego
Odmiany języka Angielskiego
O czym pamiętać na egzaminie ustnym
Dlaczego język angielski?
Język angielski metodą Helen Doron

polecamy również:

Atrakcje Poznania

Meble furniture

Materiały ścierne

Meble bazaCzym jest system SITA ?

System SITA to:

 • nowoczesna metoda uczenia się, zwłaszcza języków obcych, wykorzystująca najnowsze odkrycia naukowe dotyczące wpływu stanu relaksu człowieka na jego zdolność percepcji i zapamiętywania informacji,
 • urządzenie systemowe SITA, które pomaga człowiekowi osiągać stan relaksu i pozostawać w nim w czasie odsłuchiwania materiału dźwiękowego, który chce zapamiętać,
 • starannie przygotowana i sprawdzona w praktyce efektywna procedura uczenia się, która łączy uczenie się w stanie relaksu z  uczeniem się w stanie aktywności z zastosowaniem nowoczesnych technik zapamiętywania informacji,
 • kursy językowe kursy językowe składające się z podręczników i płyt CD lub kaset magnetofonowych specjalnie przygotowane do indywidualnego uczenia się języków obcych w systemie SITA,
 • sposób na intensywny wypoczynek w stanie relaksu, który poprawia samopoczucie i zdrowie człowieka,
 • muzyka relaksacyjna na kasetach magnetofonowych i płytach CD, której słuchanie pomaga osiągać stan relaksu i uwolnić się od stresów dnia codziennego.

Zastosowania systemu SITA

 • Uczenie się
  Podstawowe zastosowanie systemu SITA to intensywne uczenie się, zwłaszcza języków obcych. W niespełna 44 godziny, czyli w ciągu tygodnia intensywnej nauki w systemie SITA, jest możliwe opanowanie umiejętności posługiwania się językiem obcym w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się, czyli zapamiętanie ponad 1000 słów i zwrotów. System SITA umożliwia także szybkie zapamiętywanie wszelkich innych informacji dźwiękowych, które zostaną nagrane na kasetę magnetofonową - np. przemówienie, wiersz, rola aktorska.
 • Profilaktyka zdrowotna
  System SITA wykorzystuje odkrycia naukowe dotyczące stanu relaksu, który ma niezwykle pozytywny wpływ na organizm człowieka - wspomaga rehabilitację (atest medyczny), podwyższa odporność na stres, pomaga pozbyć się nałogu, leczy zaburzenia snu itd.
 • Komfort życia
  Systematyczne przebywanie w stanie relaksu - dwukrotnie w ciągu dnia po 15-25 minut, nie tylko poprawia zdrowie, ale również poprawia umiejętności koncentracji, sprzyja logicznemu i jasnemu wyrażaniu myśli oraz uświadamianiu własnych możliwości twórczych. Stan relaksu to sposób na intensywny wypoczynek i uwalnianie się od skutków stresów dnia codziennego.

Ocena systemu

Opinie naukowców, dziennikarzy i użytkowników o systemie SITA są pozytywne. Publikacje w mediach oraz referencje są tego dowodem.

Podstawy naukowe systemu SITA

Synchroniczna praca mózgu

Amerykański naukowiec psycholog i badacz mózgu Roger Wolcott Sperry (laureat Nagrody Nobla w 1981 za badania z zakresu funkcji mózgu związanych z procesem widzenia) wykazał zasadnicze różnice pomiędzy funkcjami obu półkul mózgu człowieka:
 • lewa półkula "Zimna, werbalna" - odpowiada za myślenie logiczne, racjonalne, za linearne przetwarzanie informacji. Odpowiada za liczby i słowa. Tworzy zdania, którymi myślimy i które wypowiadamy. ''Widzi'' fragmenty zagadnienia i dokonuje analizy.
 • prawa półkula "Gorąca, twórcza" - odpowiada za zdolności, wyobraźnię, poczucie rytmu, koloru i przestrzeni, intuicję. Zawiaduje sprawnością fizyczną. ''Widzi'' całość zagadnienia i dokonuje syntezy.
Współczesne zapotrzebowanie na analityczne i uporządkowane umysły zmusiło nas do intensywniejszego korzystania z lewej półkuli mózgu. Jednak prawdziwy i wszechstronny rozwój, człowiek może osiągnąć jedynie wtedy, gdy będzie w jednakowym stopniu wykorzystywać możliwości obu półkul swojego mózgu.

treść pochodzi z sita.pl

C 2006 PORTADA.Pl, All Ri ghts Reserved | kontakt | strona główna